Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Detail akce

čtvrtek
23/3
20:00
Rap

ANNET X & CHAMPION SOUND

Skvělé R&B v češtině? Teprve díky zpěvačce a rapperce Annet X to přestalo být sci-fi. Chytré texty a moderní, byť zároveň velmi osobitý zvuk, ji pasovali do pozice největší nastupující hvězdy domácí hudby. Annet X začínala jako bloggerka a fashion modelka na internetu, teprve pak přišla na řadu hudba, k níž ale vlastně nikdy neměla úplně daleko. Nejprve zpívala coververze v ruštině a angličtině, teprve pak přišla na řadu čeština, která je v jejím provedení smíchaná s typicky anglickým frázováním. Její svébytný styl rytmického zpěvu si prostě nespletete.

První výraznější průlom pro Annet X přišel se singlem TAKTOMABYT v roce 2016, kde hostoval tehdy už slavný Ben Christovao. Zpěvák ji také seznámil s producenty The Glowsticks, s nimiž Annet X potom nějaký čas spolupracovala. Zásadní ale bylo setkání s bubeníkem a producentem Radimem (Champion Sound, Prago Union), který ji nasměroval k úplně novému zvuku. V něm se střetává údernost hip hopu se soulem, R&B i funkem. Osobitý a sebevědomý hybrid tradice a současnosti černé hudby zní z alba Až budu velká, chci být Aneta Charitonova z roku 2020.

Název debutové desky našla zpěvačka ve své staré dětské knížce, kam si zapisovala plány na budoucnost. Tam, kde ostatní děti psaly, že chtějí být herečkami nebo modelkami, napsala Annet X, že chce být především sama sebou. Deska měla trochu smůlu, když vyšla do jednoho z covidových lockdownů, ale fanoušci ani kritika na ni nezapomněli – Annet X ji triumfálně představila následující festivalové léto a také za ni nakonec získala cenu Apollo pro nejlepší české album roku.

Další program
Ostrava!!!
Ostrava - Moravská Ostrava a Přívoz
Metalshop
GoOut
Rádio Čas Rock
Rádio Čas